Aktualności:
Technologia PDF Drukuj Email

W działalności naszej firmy stosujemy technologie:

 

PosgreSQL
PostgreSQL to, obok MySQL i Firebird, jeden z trzech najpopularniejszych wolnodostępnych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych. Początkowo opracowywany na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i opublikowany pod nazwą Ingres. W miarę rozwoju i zwiększania funkcjonalności, baza danych otrzymała nazwy Postgres95 i ostatecznie PostgreSQL, aby upamiętnić pierwowzór oraz zaznaczyć zgodność ze standardem SQL.

Więcej na http://www.postgresql.org.pl/
PHP Obiektowy, skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych w czasie rzeczywistym. PHP jest najczęściej stosowany do uruchamiania skryptów po stronie serwera WWW, ale może być on również używany do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, a nawet do pisania programów pracujących w trybie graficznym (np. za pomocą biblioteki GTK+).

Więcej na http://www.php.net
Samba

Oprogramowanie przeznaczone dla serwera plików oraz drukarek, współpracującego z platformą Windows, przeznaczonego dla platformy Linux/Unix i rozpowszechnianego na licencji GNU
Samba pozwala na tworzenie heterogenicznego (mieszanego) środowiska, w którym nie tylko w ramach jednej sieci lokalnej mogą działać obok siebie komputery z systemem operacyjnym Unix i Linux oraz Windows, ale także mogą wzajemnie korzystać ze swoich zasobów – plików i drukarek. Serwer Samby może na przykład systemom Windows udostępniać drukarkę linuksową lub systemom Unix dawać dostęp do plików środowiska Windows NT.

Więcej na http://www.samba.org

 

Ubuntu

Kompletna dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux, przeznaczona przede wszystkim do zastosowań biurowych i domowych. Ubuntu bazuje na dystrybucji Debian (w wersji Sid) a głównym celem dystrybucji jest dostarczenie użytkownikom domowym i biurowyn kompletnego, otwartego systemu, który będzie łatwy w obsłudze oraz jednocześnie stabilny, niezawodny i nowoczesny.

Więcej na http://www.ubuntu.pl

 

Symfony

Symfony jest frameworkiem dla projektów w PHP5. Jego intencją jest przyśpieszenie tworzenia i wdrażania aplikacji internetowych oraz zamienić powtarzające się programistyczne zadania w szybkie, zarządzalne i przyjemnym tworzenie.

Więcej na http://www.symfony.pl

 

UML

Służy do modelowania dziedziny problemu (opisywania-modelowania fragmentu istniejącej rzeczywistości – na przykład modelowanie tego, czym zajmuje się jakiś dział w firmie) – w przypadku stosowania go do analizy, oraz do modelowania rzeczywistości, która ma dopiero powstać – tworzy się w nim głównie modele systemów informatycznych. UML jest głównie używany wraz z jego reprezentacją graficzną – jego elementom przypisane są symbole, które wiązane są ze sobą na diagramach

Więcej na http://www.uml.org

VirtualBox

Program służy jako wirtualna maszyna. Obsługuje takie systemy jak Windows, Linux 2.x, OS/2, Warp, OpenBSD, i FreeBSD. Można dzięki temu instalować, testować a nawet używać alternatywnego systemu w systemie na, którym aktualnie pracujemy bez jego wyłączania.

Więcej na http://www.virtualbox.org

Apache

Apache jest najszerzej stosowanym serwerem HTTP w Internecie. W połączeniu z interpreterem języka skryptowego PHP i bazą danych MySQL, Apache stanowi jedno z najczęściej spotykanych środowisk w firmach oferujących miejsce na serwerach sieciowych.

Więcej na http://www.apache.org

Asterisk

Oprogramowanie centrali telefonicznej PBX serwera VoIP. Asterisk jest bardzo rozbudowany i elastyczny w konfiguracji, a przez to również nadaje się niemal do każdych zastosowań.

Więcej na http://www.asterisk.org

Debian

Projekt wolnej dystrybucji systemu operacyjnego GNU/Linux realizowany przez ochotników na całym świecie. Wewnątrz Debiana istnieją również projekty, mające na celu stworzenie dystrybucji systemu GNU/Hurd, BSD a nawet dystrybucji wolnego oprogramowania na platformę Windows.
Debian cieszy się opinią stabilnego systemu o wysokiej jakości i łatwego do aktualizacji.

Więcej na http://www.debian.org

Eclipse

Platforma (framework) napisana w Javie do tworzenia aplikacji typu Rich Client. Na bazie Eclipse powstało zintegrowane środowisko programistyczne do tworzenia programów w Javie, które jest razem z tą platformą rozpowszechniane.

Więcej na http://www.eclipse.org

Hylafax

Hylafax to wydajny i prosty w obsłudze serwer faxowy.

Więcej na http://www.hylafax.org

Java

To obiektowy język programowania. Programy napisane w Javie można uruchamiać na wielu urządzeniach, takich jak telefony komórkowe lub komputery oraz pod różnymi systemami operacyjnymi, przy użyciu Wirtualnej maszyny Javy, która musi być w danym środowisku zainstalowana.

Więcej na http://www.java.com

Linux

Linux to system operacyjny, czyli rozbudowany program zarządzający komputerem. Jest nieco podobny do Microsoft Windows®, ale całkowicie darmowy. Właściwa nazwa to GNU/Linux, jednak forma “Linux” jest używana częściej.
Linux nie jest produktem jednej firmy, ale wspólnym dziełem wielu firm i grup ludzi. W zasadzie system GNU/Linux jest bazowym komponentem, z którego powstaje wiele produktów.

Więcej na http://www.linuxinfo.pl

LTSP

Pakiet dla systemu Linux umożliwiający podłączenie wielu komputerów-terminali, nazywanych często X-terminalami, w roli klienta do serwera linuksowego. Aplikacje są uruchamiane na serwerze, a terminal zajmuje się przekazywaniem do nich danych wejściowych i wyświetlaniem wyjściowych. X-terminale są najczęściej pozbawionymi dysków twardych komputerami o niewielkiej mocy obliczeniowej.

Więcej na http://www.ltsp.org

MySQL

Jest Systemem Zarządzania Relacyjnymi Bazami Danych. Znany i ceniony jest przede wszystkim ze względu na swoją niebywałą wydajność i szybkość działania. Świetnie nadaje się do obsługi projektów internetowych, ale nie tylko - z powodzeniem używany jest również w wielkich projektach informatycznych organizacji, takich jak chociażby NASA.

Więcej na http://www.mysql.com

OpenOffice.org

Potocznie: OpenOffice, OOo, OO to pakiet oprogramowania biurowego Open Source.
Oprogramowanie jest konkurencyjne dla pakietów: Sun StarOffice, IBM Lotus Symphony, Apple iWork, Corel WordPerfect Office i Microsoft Office.
OOo stanowi bezpłatną alternatywę dla Microsoft Office, ale można go też kupić: zwykle w cenę wersji pudełkowej jest wliczony koszt usługi wsparcia technicznego, uaktualnień oraz różne dodatki, np. profesjonalne szablony dokumentów, certyfikat czy program do graficznej obsługi baz danych Kexi.

Więcej na http://www.openoffice.pl